Протягом минулої доби відбулося 115 бойових зіткнення. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Стежити за змінами лінії фронту в Україні можна за допомогою онлайн-карти Deep State. На ній синім кольором позначена територія, звільнена за два останні тижні; зеленим — раніше звільнена територія; червоним — окупована територія; рожевим — територія, що потребує уточнення.

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону.

На Куп’янському напрямку ворог, за підтримки авіації, 2 рази атакував позиції наших захисників в районі населеного пункту Стельмахівка Луганської області.

На Лиманському напрямку противник 10 разів атакував позиції наших захисників в районах населеного пункту Терни Донецької області.

На Бахмутському напрямку нашими воїнами відбито 28 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Спірне, Кліщіївка, Іванівське, Новий Донецької області.

На Авдіївському напрямку, нашими захисниками відбито 32 атаки в районах населених пунктів Семенівка, Новокалинове, Очеретине, Бердичі, Уманське, Яснобродівка, Невельське та Олександропіль Донецької області.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Георгіївка, Новомихайлівка, Водяне та Урожайне Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, 25 разів намагався прорвати оборону наших військ.

На Оріхівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 4 рази атакував позиції наших захисників в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом минулої доби, окупанти здійснили 3 безуспішні атаки позицій наших військ.

Водночас, наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії бойового зіткнення.

Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по восьми районах зосередження особового складу противника.

Підрозділами ракетних військ завдано ураження по одному пункту управління, двом районах зосередження особового складу, одному складу боєприпасів, одному засобу протиповітряної оборони, одному району зосередження озброєння та військової техніки противника.

Щодня Сhas News відбирає для вас найважливіші новини. Приєднуйтесь до нас у Facebook та Telegram, щоб нічого не пропустити.

Німецький виробник дронів відкрив завод в Україні

Протягом минулої доби змінилися обстановка та карта бойових дій на східній Україні. За даними Генштабу ЗСУ, було зареєстровано 115 бойових зіткнень, у яких взяли участь українські та противникові війська. За допомогою онлайн-карти Deep State можна зіглядати за змінами у контрольованих територіях – звільнені території позначені синім, раніше звільнені – зеленим, окуповані – червоним, а зони, які потребують уточнення – рожевим кольором.

За повідомленнями Генштабу ЗСУ, Волинський та Поліський напрямки майже не зазнали змін, оперативна обстановка там лишилась без суттєвих коливань.

Сіверський та Слобожанський напрямки залишаються напруженими, оскільки ворожа сторона зберігає свою військову присутність у прикордонних районах та проводить диверсійні дії, зокрема посилює мінно-вибухові загородження вздовж державного кордону з метою скорочення окупованої території і запобігання перекидання українських військових на загрозливі напрямки.

У районі Стельмахівки Луганської області на Куп’янському напрямку противник атакував позиції українських захисників двічі за допомогою авіації. На Лиманському напрямку противник атакував позиції українських сил оборони 10 разів. Захисники зуміли відстояти свої позиції на Куп’янському та Лиманському напрямках, завдавши противнику значні втрати.

На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 28 атак у населених пунктах Луганської та Донецької областей. Авдіївський напрямок також був об’єктом 32 атак противника, проте українські захисники успішно відстояли свої позиції.

Усупереч атакам наші воїни продовжують активні дії та завдають ворогу значних втрат як у живій силі, так і в техніці. Також авіація Сил оборони наносить удари за розташуваннями противника. Звітується про ураження восьми районів зосередження противника.

Ці дані свідчать про продовження активності та напруженості військової ситуації на сході України. Щодня війська на обох сторонах фронту збільшують напругу, проводять атауки та контратаки. Водночас, ворожі напади стикаються зі стійким опором та відповідним протистоянням з боку українських військових.

Український внутрішньо-політичний та міжнародний контекст постійно формується та розвивається. Війна на сході впливає на економіку, соціальну сферу та політику країни. За таких умов важливо слідкувати за розвитком ситуації та будь-якими можливими змінами у регіоні.

Україна продовжує отримувати підтримку від міжнародних партнерів, в т.ч. Європейського Союзу та Сполучених Штатів, які засуджують агресію Росії та підтримують територіальну цілісність і суверенітет України. Проте, розігрівання конфлікту може призвести до подальших небезпек та особливостей.

Важливо, щоб нові докладні розслідування воєнних злочинів проводилося відповідно до міжнародних норм та стандартів. З прогресом ведення воєнних дій на сході України можна очікувати збільшення міжнародного тиску на противника, а також загострення конфлікту. Це може мати вплив на економіку та безпеку України, а також на політику та суспільство країни.

Відродження та розгортання нових кіберзагроз та дезінформаційних кампаній стає все більш важливим аспектом сучасного військового конфлікту. Отже, важливо бути пильними і критично оцінювати інформацію, яка має потенційну загрозу для національної безпеки та стабільності.

Джерело: chas.news

Автор Арсен Грінкевич

На посаді головного редактора сайту фінансових новин України Open UA працює Арсен Грінкевич. Арсен – це висококваліфікований фахівець в галузі фінансів та журналістики, який має багаторічний досвід у створенні та редагуванні фінансових матеріалів.