Фото: capital.ua

Морський експорт України значною мірою зараз заблоковано

Дію зернового коридору слід поширити на металопродукцію та інші товари, вважають представники бізнесу.

 

Розблокування експорту через морські порти принесло б Україні $20 млрд – це більше, ніж фінансова допомога США чи Євросоюзу. Тому цим питанням потрібно займатися системно та виносити його на зустрічі в ООН. Таку думку озвучив голова офісу СЕО групи Метінвест Олександр Водовіз на Саміті експортерів від Forbes у четвер, 16 березня.

 

“Зараз Мінфін залучив $100-500 млн зовнішнього фінансування – і це подія. Але відкриття портів для всіх видів продукції дасть $20 млрд за найскромнішими оцінками. Тобто це більше, ніж дають нам США та Євросоюз. Чи ця сума коштує зусиль? Напевно, Але чому в нас вирішення цього питання не в пріоритеті. Чому його не ставлять на зустрічах в ООН?

 

Раніше представники бізнесу та Американська торгова палата в Україні звернулися до ООН та Туреччини із закликом забезпечити вільне судноплавство в Чорноморському регіоні та розблокувати українські порти. У випадку ж, якщо РФ не погодиться, її кораблі повинні підлягати таким самим перевіркам, як і українські, адже вони можуть перевозити військові вантажі.

 

А директори трьох морських портів – Південний, ТІС-Вугілля та Тис-Руда – закликали президента Володимира Зеленського поширити дію зернового коридору на металопродукцію. Вони заявили, що це зміцнить гривню та економіку, адже одне судно із залізною рудою забезпечує $14 млн експортної виручки, а Україна може відправляти 200 таких кораблів на рік.

 

 

 

 

 

 

Source: ua.korrespondent.net

Автор Арсен Грінкевич

На посаді головного редактора сайту фінансових новин України Open UA працює Арсен Грінкевич. Арсен – це висококваліфікований фахівець в галузі фінансів та журналістики, який має багаторічний досвід у створенні та редагуванні фінансових матеріалів.