ЗМІ оцінили значення нової електростанції ДТЕК для України

Фото: ДТЕК

Потужність першої черги Тилігульської ВЕС складає 114 МВт

Величезні турбіни вітроелектростанції можуть забезпечити електроенергією 200 тисяч будинків, пишуть журналісти.

Тилігульська вітрова електростанція компанії ДТЕК Ріната Ахметова, яка була побудована в Миколаївській області за 100 кілометрів від лінії фронту, робить помітний внесок в забезпечення енергетичної незалежності України. Про це пише французька газета Le Figaro. 

“19 турбін, монстри потужністю 6 мегават (МВт) кожний, важчі за два Airbus A330 (730 тонн) із вежами заввишки 125 метрів, можуть забезпечити електроенергією 200 тисяч будинків… Це помітний внесок в енергетичну незалежність країни”, – пишуть журналісти. 

Під час будівництва було прокладено понад 100 кілометрів доріг, а під землю було закладено 600 кілометрів кабелів. 

“Ніхто не думав, що в розпал війни можна побудувати цю ВЕС”, – наголосив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. 

Окрім військових викликів під час будівництва станції працівники компанії зіштовхнулись зі складнощами через надскладні погодні умови. Так, дощі затопили будівельний майданчик, а пізніше через похолодання замерз будівельний кран. Але енергетикам вдалось подолати ці труднощі. 

Нагадаємо, 22 травня ввели в експлуатацію першу чергу Тилігульської ВЕС. У майбутньому вона стане найбільшою у Східній Європі із загальною потужністю у 500 МВт.

Максим Тимченко заявляв, що ДТЕК продовжить інвестувати в “зелену” енергетику.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Source: ua.korrespondent.net

Автор Арсен Грінкевич

На посаді головного редактора сайту фінансових новин України Open UA працює Арсен Грінкевич. Арсен – це висококваліфікований фахівець в галузі фінансів та журналістики, який має багаторічний досвід у створенні та редагуванні фінансових матеріалів.